אתרים מומלצים

בקרוב...

עקבו אחרינו

   

פעוטון – המשך מאמר

יכול להיות מאוד שקצת הלכתי רחוק מידיי עם המונח פעוטון, אולם לעניות דעתי כבן קיבוץ, ככה השתקף לו הגן בימי ילדותי. אחד היתרונות הגדולים הוא היכולת לתת להורים את האפשרות לעבוד בנחת. הרי אם היינו חושבים קצת לעומק, אזי, ללא גן הייתה האם נאלצת לטפל בבנה. כיום, יכולים ההורים להשאיר את הרך הנולד בידיה האמונות של המטפלת וללכת איש איש לעיסוקיו כאשר בסיום היום כל מה שהם צריכים לעשות זה לאסוף את הילד הביתה. בשנה האחרונה קצת התערער לו האמון הזה בין ההורים והמטפלות לאחר שנחשפו בטלוויזיה התעללויות קשות מצד מספר מטפלות בתינוקות.

גן ילדים איכותי

כיום בעידן בו כל אחד מאתנו רוצה להיות בעל קריירה אולי כבר נשכח מאתנו שלעבוד במקום זה מקצוע לכל דבר. הוא אינו מקום אליו זורקים את כל מי שלא התקבל להיות משהו אחר. הזילות הזאת במקצוע היא זאת שגרמה לכך שכוח אדם לא מוכשר מספיק הגיע לעבוד בפעוטונים ולכן גם הספקות הרבים המלווים את ההורים עם שליחת ילדם לגן.

כמו הרבה דברים בימי ילדותינו הוא תקופה מעצבת, על מנת שהיא תעצב את התינוקות שלנו בצורה הטובה ביותר ראוי להביא את המטפלות הטובות ביותר. מטפלת מלבד ההכשרה הבסיסית והלימודים צריכה גם להיות בעלת גישה לתינוקות. פעוטון טוב צריך להיות כזה שיבחר את המטפלות הטובות ביותר מבחינה מקצועית ומבחינת הגישה לילדים.